Баскетболния Черноморец на крачка от изненада

10-12-2012, 09:37

Burgasutre

Загубата от Рилски спортист свали бургазлии на 8-то място в класирането на НБЛ

Един от лидерите в първенството на баскетболистите Рилски Спортист, победи трудно Черноморец със 101:93 при гостуването си в зала Бойчо Брънзов в Бургас.

Мачът премина равностойно като на почивката домакините водеха в резултата 48:46. През третата част възпитаниците на Дечо Коешинов доведоха резултата до  60:52 в своя полза. След това обаче по-опитния тим на гостите от Самоков успя да отбележи 11 точки и обърна резултата. До края и двата отбора здраво се бориха за всяка точка, но победата бе за гостите с 8 точки аванс - 101:93. Черноморец направи повече успешни борби в срещата, но и повече грешки при стрелбата, което се оказа решаващо за крайния изход от двубоя.

Джеймс Тейлър беше най-полезен за „Акулите” с 26 точки и 16 борби, Иво Славчев вкара 21 точки, а Богдан Боев и Петър Ракович завършиха с по 20 и 10 точки.

Загубата свали бургазлии на 8-то място в класирането на НБЛ. В следващия кръг на 15 декември Черноморец гостува на Левски в зала Универсиада.