Нефтохимик 2010 продължава без грешка

10-12-2012, 09:47

Burgasutre

След 10-тия кръг Нефтохимик е едноличен лидер в първенството на страната с пълен актив от 10 поредни победи

Отборът на Нефтохимик 2010 записа десетата си поредна победа от началото на сезона в НБЛ-жени, след победа над Монтана 2003 със 73:64 в среща от XI кръг на първенството.

Нашите започнаха вихрено двубоя и след отлична игра в защита, както и висока успеваемост в нападение поведоха с 26:9. Това успокои момичетата на Петко Маринов и до почивката баскетболистките на Монтана намалиха разликата до само десет точки – 25:35.

През третата четвърт  Монтана сведе разликата само до 4 точки – 32:36. В оставащото време до края на частта, както и на двубоя, възпитаничките на Славко Димитров така и не  си повярваха, че имат сили да измъкнат победата и след няколко неточни отигравания, дадоха възможност на съперничките си да се откъснат отново напред и да победят с крайното – 73:64.

Ашли Гейл приключи с „дабъл-дабъл” – 32 точки и 18 борби, а Олга Добровина добави 15 точки, 7 борби и 6 асистенции.

След 10-тия кръг Нефтохимик е едноличен лидер в първенството на страната с пълен актив от 10 поредни победи. До края на годината бургаския тим ще изиграе два мача. На 18 декември момичетата на Петко Маринов гостуват на Левски в столицата, а на 22 декември посрещат в Бургас отбора на Хасково.