Избрани Новини
Готвят Айфон за бедни
Ейпъл ще се опита да задържи дела си на пазара на смартфони
Анализатори предсказват, че Ейпъл в най-близко бъдеще ще пусне евтина версия на Айфон за развиващите се страни. Повод за спекулациите стана интервю на Тим Кук, в което изпълнителният директор на компанията обяви, че би искал „Айфон да е достъпен за всеки, не само за богатите”, предаде profit.bg.
Подобна стъпка от страна на Ейпъл би била напълно оправдана и би позволила на компанията да съхрани дела си на пазара на смартфони на фона на все по-силната конкуренция на азиатските компании. В много страни от Азия, като Индия и Китай, мобилните устройства не се предлагат с тарифни планове, които могат да направят цената им нищожна за потребителите.
Анализаторът от Джефриз Питър Мисел предполага, че има достатъчно голяма вероятност в следващите години Apple да предложи нискобюджетен Айфон. Дали това ще бъде Айфон 5S или нов апарат засега не е ясно, но според анализатора най-вероятни това ще е Айфон 4 с понижени характеристики, който ще се продава за 200-250 долара.