Черноморец отпадна за Купата от Локо София в нервен мач

15-12-2012, 15:28

Burgasutre

Въпреки превъзходството си през целия мач, акулите успяха да превземат вратата на Галев само веднъж

Футболистите на Черноморец не успяха да стопят преднината от два гола на столичния Локомотив от първата среща за Купата на България в столицата и отпаднаха от по-нататъшно участие в турнира. Победата от 1:0 се оказа недостатъчна да заличи двата гола пасив от първата среща между двата тима. Така Локомотив за втори път се превръща в черна котка за Акулите. В предпоследния кръг на миналия сезон равенството, което постигнаха железничарите на Лазур, попречи на бургаския тим да се участва в турнира на Лига Европа.

Въпреки превъзходството си през целия мач, акулите успяха да превземат вратата на Галев само веднъж в 12-та минута, когато Боли отбеляза хубаво попадение след грешка в отбраната на гостите. Даниел Младенов и Венци Христов също опитаха удари към вратата на гостите, но без успех. На свой ред железничарите чрез Борносузов и Пеев също опитаха да отбележат, но Стоян Колев се справи с опасностите.

В 43-та минута Уатара бе съборен в наказателното поле на гостите, но не последва съдийски сигнал, което доведе до претенции от страна на щаба на бургаския тим, но рефер №1 Станислав Тодоров не уважи претенциите на домакините..

И през второто полувреме Черноморец по-настойчиво търсеше попадението, докато гостите се бранеха и опитваха да изненадат отбраната на бургазлии с контраатаки и удари от средно разстояние. Играта обаче стана накъсана, за което спомогнаха и множеството нарушения от страна и на двата отбора.

В заключителните минути  играта се изнерви още повече след като Кристиян Добрев бе изгонен, а същото се случи и със старши треньора на гостите Емил Велев, който навлезе на терена, недоволен от съдийските отсъждания.

Така в нервен мач, който премина изцяло под диктовката на домакините, Черноморец победи Локо София с 1:0, но с общ резултат 3:2 напред за Купата продължава столичния тим.