Тренто на Казийски и Стойчев с нова Купа на Италия

31-12-2012, 09:46

БГНЕС

sofiautre

Грандът разби Лубе Банка с 3:1 на финала в Милано

Итас Диатек (Тренто) спечели Купата на Италия. На финала тимът, воден от Радостин Стойчев, победи в Милано шампионите от Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:1 (17, 16, -21, 23).

Сред най-добрите в мача беше нашият Матей Казийски. Бившият капитан на националния отбор изигра решителна роля за успеха. Матей застана на сервис при резултат 24:23 за Тренто в решителния четвърти гейм. Българският капитан би началния удар в мрежата, топката се завъртя и тупна в полето на Мачерата. Ас, точка за 25:23 и мач – 3:1 гейма за Тренто.

За най-полезен играч (MVP) на финала беше определен обаче разпределителят на Тренто Рафаел де Оливейра. Казийски заби 17 точки за победата, Османи Хуанторена добави още 12, а Емануеле Бирарели и Митар Джурич се отчетоха с по 11 точки. Влезлият като резерва Николай Учиков записа 4 точки. Иван Зайцев беше най-резултатен за Мачерата с 25 точки, а Драган Станкович добави още 10, съобщава Sportline.bg.