03-01-2013, 09:08

БГНЕС

Sofiautre

Безпощадният Димитров е на четвъртфинал в Бризбейн

Първата ракета на България Григор Димитров записа страхотен успех още в началото на 2013 година, след като победи световният номер 13 Милош Раонич с 6:4, 6:3 на турнира в Бризбейн.

Димитров бе безпощаден при подаванията си и спечели всички 26 точки при вкарана първи сервис, отразявайки и двете възможности за пробив, които се откриха пред съперника му, съобщи Sportline.bg.

Раонич, който бе поставен под номер 2 в основната схема на турнира, така и не успя да постави българина под напрежение и допусна по един пробив в двата сета, за да загуби след час и 2 минути.

На четвъртфиналите Гришо ще се изправи срещу победителя от двубоя между Юрген Мелцер и Давид Гофен.

С достигането си до най-добрите осем в Бризбейн Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 12 090 долара от наградния фонд.