13-та поредна победа за баскетболистките на Нефтохимик 2010

12-01-2013, 20:27

Burgasutre

В следващия кръг Нефтохимик 2010 гостува на Рилски спортист

Бургаските баскетболистки записаха 13-та поредна победа в НБЛ. В спортна за,а Бойчо Брънзов те надиграха Берое Стара Загора с 88-58.

Въпреки разликата в класите, гоститенките започнаха силно, като дори в края на първата четвърт водеше с 27-17. Момичетата на Петко Маринов обаче отвърнаха на удара  и след 13-3 в началото на втория период взеха нещата в свои ръце. Нефтохимик поведе със 7 точки на почивката, а след страхотна трета част се откъсна с 24 напред. До края разликата стана в резултата набъбна до цели 30 точки, а нашите превъзхождаха съперника си по всички показатели, освен в стрелбата от наказателната линия, но това нямаше как да повлияе на резултата от мача.

За тима на победителките дебютира естонката Вийве Кай Ребане, която вкара 12 точки и овладя 9 борби. Ашли Гейл завърши с дабъл дабъл от 21 точки и 11 борби, а 15 наниза Анета Митева.

В следващия кръг Нефтохимик 2010 гостува на Рилски спортист.