Марин Боянов

Burgasutre

Тестовете на Велин Дамянов и Румен Николов ще продължат до края на седмицата

Защитникът на Нефтохимик Велин Дамянов се представи на много добре ниво в първата контрола в Полша – съобщи БТА.

Дамянов игра цял мач за лидера в полската втора дивизия Флота (Свиноюшче), който спечели с 3:1 срещу нискоразредния Фалубаз (Зиельона гура). Гостите изненадващо изравниха в средата на първото полувреме, което обаче завърши 2:1 в полза на домакините. След почивката Кристиан Намани оформи крайното 3:1 за Флота. Дамянов пристигна на проби в началото на миналата седмица, като най-напред направи фитнес-тестове, а след това започна тренировки с топка. Високият 196 сантиметра играч може да бъде използван успешно и като дефанзивен халф, където започна професионалната си кариера през 2006-а година.

На проби в Полша е още един футболист на Нефтохимик Румен Николов, който също ще опита да подпише договор с местен клуб.

Днес преди началото на подготовката за новия сезон изпълнителният директор на Нефтохимик Благомир Митрев съобщи, че пробите на Велин Дамянов и Румен Николов ще продължат до края на седмицата. Ако не се стигне додоговори, те ще продължат кариерата си в Нефтохимик.