Правилният Ботев се измъчи с аматьори

19-01-2013, 16:05

Plovdivutre.bg (архив)

Петър Боев

Канарите измъкнаха 4:2 срещу Свиленград в дебюта на Мъри, победата дойде в самия край на мача

Правилният Ботев на Станимир Стоилов се измъчи доста в първата си контрола за 2013 година. Жълто-черните изтръгнаха 4:2 срещу аматьорския Свиленград в неофициалния дебют на Мъри. Спарингът се игра на стадиона в Александруполис пред около 300 фенове на Ботев. Победните две попадения обаче дойдоха едва в последните 8 минути на мача.

Точни за Ботев бяха Петър Атанасов, Николай Павлов, Ангел Рахов и Костадин Дяков, докато за свиленградчани вкараха бившият халф на Локо (Пд) Аян Садъков – младши и Петьо Димитров.

Още в 8-ата минута Свиленград поведе в резултата след пловдивски гол. Бившият канар Ридван Хаджифейзула намери юношата на Локо (Пд) Аян Садъков - младши, който стреля и след рикошет в крак на защитник опъна мрежата за 0:1.

Само 2 минути по-късно обаче Петър Атанасов изравни с удар отблизо след продължително меле пред вратата на аматьорите.

В 14-ата минута Вандер Виейра бе фаулиран на границата на наказателното поле. Последва опасно центриране на Борис Галчев, но скочилият Бобан Грънчаров бе изпреварен в последния момент от вратаря на Свиленград.

В 23-ата минута Ботев стигна до пълен обрат. Бразилците Вандер и Артур си размениха подавания в наказателното поле, последва пас към Николай Павлов и новото попълнение на канарите отбеляза на празна врата за 2:1.

Половин час преди края „граничарите” организираха атака по дясното крило и след центриране Петьо Димитров засече за 2:2.

Правилният Ботев пропусна златна възможност да стигне до трети гол в 77-ата минута. Тогава първо Станислав Костов шутира в тялото на вратаря. Топката се насочи към Бамого, чиито удар бе блокиран от защитник, а след това друг бранител отклони в корнер шута на Тодор Неделев. След ъгловия удар възможност да се разпише иимаше и Рубен Паласуелос, но ударът му срещна тялото на играч на Свиленград.

Все пак в 82-ата минута Ангел Рахов спаси жълто-черните от резил, след като вкара за 3:2, засичайки центриране от корнер.

След попадението играчите на Свиленград рухнаха психически и пуснаха още един гол в 87-ата минута. Той бе дело на Костадин Дяков.

Станимир Стоилов започна контролата със следния състав:

Адам Стаховяк; Стефан Станчев, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Артур Енрике; Борис Галчев, Томаш Иршак, Николай Павлов; Петър Атанасов, Вандер Виейра, Иван Цветков.

През второто полувреме за жълто-черните играха други 11:

Андонов; Христов, Караславов, Рахов, Марин; Паласуелос, Огнянов, Костов; Дяков, Неделев, Бамого.

Спаринга пропуснаха вратарите Ернестас Шеткус и Христо Иванов, както и контузеният Веселин Минев.