Виктория Волей измъкна точка от вицешампиона

19-01-2013, 22:16

Plovdivutre.bg

Димитър Иванов

Пловдивчани загубиха с 2:3 гейма от Пирин (Разлог), настигнаха 8-ия в класирането

Виктория Волей спечели важна точка в борбата за оцеляване в мъжката Суперлига. Пловдивчани загубиха с 2:3 (15:25, 27:25, 19:25, 25:23, 11:15) гейма от вицешампиона Пирин (Разлог) в драматичен мач, продължил 109 минути в разложката зала „Септември”.

Двубоят от втория дял на първенството бе и официален дебют за новия треньор на оранжевите Николай Желязков. Това бе втора поредна загуба на Виктория с тайбрек, но въпреки това тимът вече се изравни по точки с 8-ия в класирането Арда (Кж).

Най-резултатен волейболист в мача стана завърналият се в родния си клуб Розалин Пенчев. Пловдивският посрещач отбеляза 31 точки срещу доскорошните си съотборници от Пирин. Неговият брат близнак – Чоно Пенчев, влезе на смяна за Виктория като разпределител.

Кирил Меретев се отчете с 18 точки за пловдивчани, а съотборникът му Иван Иванов добави 16. Капитанът и играещ треньор на Виктория – Антон Костадинов-Котката, завърши с 4 точки.