Даксон с четвърт час игра при нова победа на Вашку

20-01-2013, 14:12

Димитър Иванов

Черно-белите разбиха Боавища с 3:0 като гости в първия си официален мач за „Гуанабара Къп"

Бившата звезда на Локо (Пд) Даксон да Силва игра 15 минути в официалния дебют на Вашку да Гама от новия сезон в бразилския шампионат, установи Plovdivutre.bg. Халфът се появи като резерва при гостуването на Боавища, което бе спечелено с 3:0 от черно-белите.

Двубоят бе от първия кръг на надпреварата „Гуанабара Къп”. Тимът на Даксон е в група А, заедно с още 7 отбора, сред които и Ботафого. В група В, където е Боавища, също са 8 тима, като първите два във всеки поток продължават на полуфинал.

Както и в контролата срещу Аякс миналата седмица (1:0), Даксон отново влезе на мястото на Карлос Алберто, този път при резултат 2:0. Седем минути по-късно Вашку организира контра, при която Вендел комбинира с Едер Луис, а той изведе Бернардо за крайното 3:0.

В сряда е следващият мач на гранда от Рио, като този път съперник на черно-белите ще е тимът на Макае.