20-01-2013, 18:29

БГНЕС

Sofiautre

Сините победиха Арсенал с 2:1

Челси победи с 2:1 Арсенал на "Стамфорд Бридж" в лондонското дерби от 23-ия кръг на Висшата лига, предаде Spotline.bg.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като първото беше за "сините". Футболистите на Рафаел Бенитес започнаха двубоя вихрено и до 16-ата минута водеха с 2:0. В 6-ата минута Сесар Аспиликуета даде страхотен пас от дълбочина към Хуан Мата. Испанският национал овладя добре топката, след което стреля точно по диагонала - 1:0. Десет минути по-късно Войчех Шчесни фаулира Рамиреш в наказателното поле и съдията Мартин Аткинсън без да се колебае отсъди дузпа. Зад топката застана ветеранът Франк Лампард и не сбърка 2:0 за Челси. В 58-ата минута Тио Уолкот намали, след като бе изведен по перфектен начин от Санти Касорла. Английският национал завърши по брилянтен начин.

До края на мача "топчиите" имаха няколко отлични възможности да изравнят, но не се възползваха. Резервата Демба Ба пък изпусна уникално положение в 83-ата минута. Новото попълнение на Челси  преодоля излезлия необмислено Шчесни, и стреля към опразнената врата, но Томас Вермален бе пласиран перфектно и блокира топката точно пред голлиния. В добавеното време със страхотна намеса се отличи и Гари Кейхил, който изчисти непосредствено пред Уолкот. В заключителните секунди и Оливие Жиру не бе точен с глава.