Локо излъга Калиакра 1:0 с късен гол на Стамов

22-01-2013, 16:04

Plovdivutre.bg (архив)

Димитър Иванов

Реферът отмени две попадения на черно-белите

Локо (Пд) стартира с победа през 2013 година. В първата си контрола черно-белите измъкнаха 1:0 от Калиакра на терена на гранд хотел "Варна” в курорта Св. Св. Константин и Елена. Единственото попадение падна чак в 89-ата минута и бе дело на младока Христо Стамов. Реферът пък отмени други два гола на Локо, които бяха вкарани от чернокожите нападатели Арестид Бахин и Джефри Ешън.

В 15-ата минута Марков центрира от фаул и Кавдански засече с глава, но над гредата. Малко след това при идентична ситуация Арестид Бахин посрещна подаване на Марков, а вратарят на Калиакра изби с плонж в корнер.

В 24-ата минута рожденикът Христо Златински стреля опасно от фаул, като топката рикошира в стената и мина много близо до сглобката на вратата.

Десет минути по-късно Локо стигна до гол, който бе отменен. Бахин вкара след асистенция на Маламов, но реферът вдигна засада. В края на полувремето Калиакра създаде първото си чисто положение чрез Яшар, но ударът му бе спасен от Йордан Господинов.

Половин час преди края на мача съдията отмени втори гол на пловдивчани. Той бе отбелязан от германеца Джефри Ешън, но този път арбитърът отсъди фаул в атака. В 75-ата минута новото попълнение Четин Садула можеше да открие, но стреля право в ръцете на вратаря.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Локо вкара за 1:0 чрез младока Христо Стамов. Юношата на черно-белите проби отляво и почти от аутлинията отправи изстрел. Вратарят на Калиакра Недев се опита да улови топката, но я изпусна и тя влезе зад голлинията.

Локо започна мача в състав:

12. Йордан Господинов, 18. Костадин Марков, 3. Валери Георгиев, 29. Атанас Атанасов, 55. Мартин Кавдански, 16. Христо Златински (кап), 24. Даниел Георгиев, 14. Станислав Маламов, 11. Рангел Абушев, 77. Диего Фераресо (31-10. Запрян Запрянов), 99. Аристид Бахин.

След почивката влязоха:

33. Минко Жилков, 2. Георги Мечечиев, 5. Павел Ковачев, 20. Христо Стамов, 7. Николай Станков, 22. Серафим Михайлов, 66. Жозеф Еме, 9. Джефри Ешън. Четин Садула.

В контролата не взеха участие Георги Стефанов и Кирил Котев, които са с леки разтежения от последната тренировка вчера.