Нова победа за Ботев, този път с 2:0 срещу Чавдар

23-01-2013, 15:55

Botevplovdiv.bg

Петър Боев

Караславов и Костов бележат в Раковски, Цветков изпорти дузпа

Ботев постигна втора поредна победа в контролите за тази година. В първия си мач в България канарите удариха втородивизионния Чавдар (Етрополе) с 2:0 пред около 700 зрители на градския стадион в Раковски. Попаденията за жълто-черните бяха дело на Асен Караславов и Станислав Костов, а Цветков изпусна дузпа.

Първото положение за Ботев дойде още в 4-ата минута след пряк свободен удар. Галчев прескочи топката, а удар направи Неделев. Вратарят Николов обаче изби в корнер. Четвърт час по-късно Цветков получи пас през центъра и подаде на влизащия от дясно Неделев. Той обаче не успя да намери Бамого и от крак на защитник на Чавдар топката излезе в корнер.

В 27-ата минута канарите спечелиха дузпа, след като Вандер бе спънат в наказателното поле. Зад топката застана голмайсторът от есента Иван Цветков, но вратарят Николов улови.

В 33-ата минута Вандер навърза трима и центрира към Неделев, който се опита от въздуха с левия крак да простреля вратаря. Ударът му обаче не намери очертанията на вратата.

При следващата атака Бамого вкара гол с шпагат, но страничният съдия вече бе вдигнал флага си за засада.

Пет минути преди края на полувремето жълто-черните създадоха най-опасното си положение след канонада от удари към противниковата врата. Цветков остана сам на 5-6 метра пред голлинията и засече с глава, но вратарят на Чавдар успя да избие.

Бетонът на гостите бе пробит в 53-ата минута. Галчев центрира към Асен Караславов, който засече с глава на първата греда за 1:0.

Точно 3 минути по-късно Дяков напредна по дясното крило и след центрирането му по земя Костов насочи с крак топката под напречната греда за 2:0.

В средата на втората част неофициален дебют за Ботев записа 17-годишният юноша Владимир Айтов. Малко след като влезе в игра, той можеше и да се разпише. Младокът получи една топка след центриране на Неделев, но ударът му бе избит от вратаря на гостите.