Марица се предаде и срещу ЦСКА

24-01-2013, 21:31

Петър Боев

Пловдивчанки загубиха с 1:3 гейма, записвайки четвърто поражение от началото на сезона

След изненадващото фиаско срещу Славия, волейболистките на Марица регистрираха втора загуба от междинния турнир в София, част от първенството в женската Национална волейболна лига. Този път пловдивчанки отстъпиха срещу шампионките от ЦСКА с 1:3 (26:24, 14:25, 22:25, 22:25) гейма след точно 2 часа игра.

Това бе четвърто поражение от началото на сезона за възпитаничките на треньора Иван Петков.

Жълто-сините останаха на 4-о място във временното класиране с актив от 28 точки (9 победи и 4 загуби). Лидер продължава да бъде ЦСКА с 34 точки (само една загуба от Марица). В класирането следват Казанлък с 31 точки и Левски Волей с 30 т. (двата тима имат по 10 победи и 3 загуби).

Утре маричанки имат възможност да изместят Левски Волей от третото място в директен сблъсък, който започва в 17,00 часа в столичната зала "Христо Ботев”.

Срещу ЦСКА най-резултатна за Марица бе Бояна Андреева със 17 точки. Мира Тодорова – Пастата се отчете с 15 точки, а по 9 добавиха центърът Борислава Янкова и тийнейджърката Силвана Чаушева.

Топреализатор на мача стана центърът на армейките Силвия Кьосева с 22 точки, 6 от които от блокада.