Жалко! Марица рухна и срещу Левски

25-01-2013, 18:39

Петър Боев

Жълто-сините не взеха дори гейм, записаха трета загуба в София

Тоталният срив в играта на волейболната Марица придоби ново измерение днес. Жълто-сините рухнаха и срещу Левски Волей, като този път дори не успяха да вземат гейм. Мачът в столичната зала "Христо Ботев” приключи при резултат 0:3 (24:26, 21:25, 23:25) гейма за 1 час и 20 минути.

Двубоят бе от междинния турнир в Националната волейболна лига при жените. Загубата бе трета за пловдивчанки в столицата – след 2:3 срещу Славия и 1:3 срещу ЦСКА.

Plovdivutre.bg припомня, че след края на редовния полусезон от есента Марица имаше само една загуба, и то като с 2:3 гейма срещу Казанлък в Пловдив. В първия междинен турнир в Казанлък възпитаничките на треньора Иван Петков паднаха още веднъж от домакините, за да дойде тоталният срив сега в София.

Така маричанки останаха на 4-о място във временното класиране с актив от 28 точки. На 30 януари жълто-сините отново играят срещу Левски Волей, но този път в зала „Олимпиада” в Пловдив.