Акулите на Херо гризнаха Локо с 2:0 (СНИМКИ)

26-01-2013, 15:08

Пресслужба Черноморец

Димитър Иванов

Мачът в Поморие започна с час закъснение, за да се изчисти снегът

Локо (Пд) загуби втората си контрола за 2013 година след 0:2 срещу Черноморец (Бс). Спарингът се игра на изкуствения терен в Поморие и започна с час закъснение, тъй като трябваше да се почисти падналия сняг.

През първото полувреме играта бе сравнително равностойна, като и двата тима имаха по няколко възможности за отбелязване на гол. Още в 8-ата минута капитанът на черно-белите Христо Златински изскочи на стрелкова позиция, но бомбеният му удар премина покрай гредата.

Четвърт час по-късно Яник Боли от домакините удари без топка десния бек на Локо Костадин Марков, но получи само жълт картон въпреки протестите на пловдивчани. На два пъти Маламов и Садула направиха добри пробиви по крилата, но изстрелите им към вратата на акулите не бяха точни.

Най-чистото си положение Локо пропиля в 50-ата минута, когато влезлият на смяна Запрян Запрянов проби отляво и центрира към наказателното поле. Там обаче Аристид Бахин от около 10-ина метра отправи много слаб удар и вратарят на Черноморец изби в корнер.

Последва натиск на играчите на Димитър Димитров – Херо, който бе възнаграден с два гола.

В 72-ата минута атака на Черноморец започна от крилото чрез Крум Стоянов и след центрирането му Милчо Ангелов засече от 7-8 метра за 1:0. В 86-ата минута след бърза контра Преслав Йорданов изведе Станислав Дрянов сам срещу Минко Жилков и нападателят го прехвърли за крайното 2:0.