Toрес спаси Челси и Бенитес за 2:2 срещу Брентфорд

27-01-2013, 17:50

БГНЕС

sofiautre

Шампионите на Европа близо до нечуван срам

Късен гол на Фернандо Торес спаси Челси от голям резил срещу третодивизионния Брентфорд за ФА Къп, съобщава Sportline.bg.

Европейският шампион успя да се добере до равенство 2:2 като гост на тима от Лига 1 и ще преиграва този сблъсък от четвърти кръг на турнира. Носителят на трофея игра слабо в първия мач между двата тима от 1950 година и на два пъти губеше в резултата след грешки на стража Рос Търнбул.

Той първи изби топката в краката на Марсело Трота, който без проблем реализира, а след това направи дузпа, която Хари Форестър реализира.

Временният мениджър Рафа Бенитес изглеждаше близо до най-срамния резултат в кариерата си в Челси, но Оскар първо спаси тима си с отлична солова акция в 55-ата минута, а Торес направи 2:2 в 83-ата.