Областният управител донесе късмет на Марица

30-01-2013, 20:28

Петър Боев

Здравко Димитров изгледа разгромната победа на жълто-сините с 3:0 гейма срещу Левски Волей

Областният управител на Пловдив Здравко Димитров – Зико донесе успех на волейболната Марица. Бившият баскетболист бе един от зрителите в зала "Олимпиада”, където жълто-сините проведоха тази вечер наказателна акция срещу Левски Волей.

Мачът от третия дял на редовния сезон в женската Национална волейболна лига приключи 3:0 (25:17, 25:17, 25:9) гейма за пловдивчанки само за 57 минути. По този начин те си отмъстиха на Левски за загубата със същия резултат преди няколко дни в столицата.

Този път в игра за домакините се върна капитанката Диана Малинова, която не игра в срещите в София миналата седмица поради претърпяна операция.

Най-резултатната волейболистка в мача стана диагоналът на Марица Бояна Андреева, която приключи със 17 точки. Центърът Мира Тодорова – Пастата се отчете с 13, а по 9 точки за пловдивчанки натрупаха Диана Малинова и Силвана Чаушева.