Локо сложи 5 на Гигант (Съединение)

31-01-2013, 13:58

Димитър Иванов

Серафим Михайлов с два гола, Златински – с две греди

Локомотив (Пд) победи Гигант (Съединение) в контролен мач, който се игра на изкуствения терен на Лаута. Спарингът бе последен за черно-белите преди заминаването за турския курорт Алания. Утре футболистите имат почивен ден, а в събота рано сутринна отборът тръгва за втория подготвителен лагер в Турция.

Резултатът бе открит в 28-ата минута, когато капитанът Христо Златински изведе Серафим Михайлов и нападателят шутира от 10-ина метра под напречната греда за 1:0.

В 39-ата минута Запрян Запрянов преодоля технично футболист на гостите по левия фланг и центрира към наказателното поле. Там Николай Станков засече с крак от въздуха за 2:0.

Минута преди почивката Серафим Михайлов вкара втория си гол в мача, покачвайки резултата на 3:0. Този път нападателят се възползва от пас на другия тийнейджър в състава на Локомотив – Запрян Запрянов.

В средата на второто полувреме Даниел Георгиев изскочи сам срещу вратаря на Гигант и хладнокръвно се разписа за 4:0.

Крайния резултат оформи малко след това новото попълнение Атанас Атанасов след плътен удар с левия крак.

Победата за черно-белите можеше да бъде и по-изразителна, но на два пъти капитанът Христо Златински уцели напречната греда след изпълнения от фаул.

Локо започна в следния състав: Минко Жилков, Костадин Марков, Мартин Кавдански, Валери Георгиев, Атанас Атанасов, Даниел Георгиев, Христо Златински, Запрян Запрянов, Николай Станков, Четин Садула, Серафим Михайлов.

След това на смяна влязоха: Йордан Господинов, Кристиян Кацарев, Христо Стамов, Павел Ковачев, Георги Мечечиев, Иван Стоянов, Диего Фераресо, Рангел Абушев и Георги Стефанов.