Даксон с феноменален гол срещу Фламенго

01-02-2013, 10:10

Димитър Иванов

Бившата звезда на Локо (Пд) вкара от 25 метра при загубата на Вашку да Гама с 2:4

Бившата звезда на Локо (Пд) Даксон да Силва вкара първия си гол за Вашку да Гама, установи Plovdivutre.bg. Халфът се разписа с феноменален шут от 25 метра в дербито срещу Фламенго, което обаче черно-белите загубиха с 2:4. Двубоят бе от четвъртия кръг на турнира за Купа Гуанабара.

Даксон се появи в игра веднага след почивката при резултат 1:2, като отново зае мястото на Клей. Символичните гости от Фламенго обаче убиха интригата с още два гола и поведоха с 1:4.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Даксон пое една топка и с мощен шут с десния крак я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Фламенго. Доскорошният любимец на агитката от Лаута посвети гола на своя син Габриел, след като захапа палец, имитирайки бебе с биберон.

„Борихме се здраво, но за съжаление напуснахме терена победени. Сега най-важното е да вдигнем глави и да работим усилено, защото неделя идва важен мач, който трябва да спечелим”, заяви Даксон пред официалния сайт на Вашку да Гама.