Несебър загуби минимално от Добруджа след спорен гол

02-02-2013, 18:32

Марин Боянов

Burgasutre

Гостите бяха по-активни, но не реализираха възможностите си.

Младия тим на Несебър загуби от Добруджа 1919 1:2 в предсезонна контрола след съмнителен гол в самия край на двубоя. Гостите от старинния град бяха по-активни през цялото времетраене на мача, но за пореден път неумението пред гола им костваше победата. В 24-ата минута Младен Стоев даде аванс на добруджанци, след като от 12 метра прати топката в мрежата на вратаря на Несебър Стоян Стоянов. В същото време Кирил Вълев и Мирослав Радев не успяха да вкарат чисти положения.

След почивката след пробив и центриране на Радев защитникът на домакините Явор Колев си вкара автогол. Попадението стимулира Несебър да търси победата, като Борислав Иванов отново пропусна. В 90-ата минута при разбъркване в пеналта на гостите защитник насочи топката към вратата, която  беше изчистена около голлинията. Съдията обаче маркира гол за крайното 2:1, въпреки протестите на футболистите от Несебър.