Финландците пречупиха Гришо и Кузманов в мача на двойки

Две победи ни трябват утре за краен успех

България в лицето на дуета Григор Димитров и Димитър Кузманов загуби в пет сета от финландците Хенри Хелиовара и Хенри Континен, което даде на скандинавците важна преднина от 2-1 в сблъсъка от "Купа Дейвис", съобщи Sportline.bg. Гришо и Кузманов наваксаха изоставане от два сета, но във финалния все пак загубиха срещата, играна в зала "София". Тя бе трета в сблъсъка между двете страни от първия кръг на втора група на Евро-африканската зона на турнира.

В отделните сетове мачът завърши 5-7, 1-6, 6-4, 6-2, 4-6 за около 3 часа и половина игрално време.

Първият гейм бе загубен много нещастно от българския дует след пробив на финландците при 6-5 в тяхна полза. Във втория Гришо и Мико пък бяха тотално надиграни и се изправиха пред опасността от бърза загуба. Изключително щастливо бе спечелен от българите третия сет, при който двойна грешка им донесе пробив за крайното 6-4. Окрилени от спечеления сет, българите успяха да триумфират и в четвъртия, за да изравнят резултата. При 2-1 във финалната част Финландия обаче направи пробив и въпреки опитите на Димитров и Кузманов, спечели важния двубой след аут на нашите. Това усложнява доста задачата на българския тим. Григор Димитров трябва утре задължително да победи Мике Континен в първия двубой от последния ден на програмата. Александър Лазов, ако не бъде заменен, пък трябва да надиграе Юху Пауку, за да си осигурим крайната победа.