Гол в 90-ата минута попари Челси в Нюкасъл

02-02-2013, 19:08

БГНЕС

Sportline.bg

Арсенал с трудна победа над Стоук

Челси продължи с променливата си и често разочароваща форма при мениджъра Рафаел Бенитес и загуби с 2:3 като гост на Нюкасъл в мач от Висшата лига, съобщава Sportline.bg. Демба Ба излезе срещу бившия си тим, но напусна терена заради травма още в 43-ата минута, освобождавайки място за резервата Фернандо Торес. 2 минути по-рано Йонас Гутиерес бе дал преднина на домакините. Ветеранът Франк Лампард, който напуска в края на сезона, за пореден път вкара важен гол за гостите, разписвайки се от над 20 метра за 1:1 в 55-ата минута. Стигна се и до пълен обрат след пас на Торес към Хуан Мата в 61-ата минута. Едно избиване на Петър Чех в краката на Муса Сисоко обаче позволи на последния да се разпише за 2:2 в 68-ата минута. Отново Сисоко разплака гостите в продължението на мача след асистенция на Давиде Сантон. Челси остава трети, въпреки загубата, на 13 точки и мач повече от лидера Манчестър Юнайтед.

Арсенал пък пречупи с 1:0 Стоук в друг мач от 25-ия кръг на шампионата. Точен бе Лукас Подолски в 78-ата минута, а с победата лондончани останаха на точка от петия Евертън. Момчетата на Дейвид Мойс се добраха до реми 3:3 с Астън Вила. Два гола на откритието Кристиан Бентеке и един на Габи Агбонлахор шамаросаха домакините. Маруан Фелайни и Виктор Аничебе реализираха за Евертън, преди отново белгиецът да донесе точката на домакините с гол в последните секунди.