Гришо с отличен старт в Ротердам, надви Томич

11-02-2013, 19:53

БГНЕС

sofiautre

Тенисист №1 на България чака победителя между Майер и Давиденко във втория кръг

Григор Димитров започна отлично участието си на силния турнир в Ротердам с награден фонд над 1,25 милиона евро, след като в мач от първия кръг победи Бърнард Томич с 6:3, 3:6, 6:3, съобщава Sportline.bg.

Въпреки че се стигна до три сета, мачът се разви бързо и завърши за час и половина.

Българският тенисист успя да стигне до пробив в средата на първата част, след което затвори сета на собствен сервис. През втория сет Томич заигра по-добре и пръв стигна до пробив, като дори имаше възможност да пробие и втори път, преди все пак да изравни резултата. В решителната част резултатът вървеше гейм за гейм, но в осмия гейм Димитров успя да пробие сервиса на съперника си, след което затвори мача, като реализира първия си мач пойнт с ас.

Това бе първи сблъсък между двама от най-талантливите млади тенисисти, на които специалистите предричат голямо бъдеще.

Във втория кръг Гришо ще се изправи срещу победителя от двубоя между осмия поставен Флориан Майер и руснака Николай Давиденко. Първата ни ракета досега не е играл с Давиденко, а с Майер са спорили един път през 2011 г. на клей и тогава немецът стига до труден успех в три сета.