13-02-2013, 19:30

levski.bg

sportline.bg

Станислав Ангелов и Де Карвальо спасиха "сините"

Левски завърши 2:2 в контрола срещу чешкия Дукла (Прага), играна в кипърския курорт Агия Напа, предаде sportline.bg.
Двубоят, който се игра на стадиона на Етникос Ахна - "Дасаки", започна доста неприятно за "сините". Още в 1-ата минута Орлин Старокин изпусна своя човек по крилото, Ромен Ели извърши нарушение в наказателното поле на българския тим и съдията даде дузпа, която бе реализирана от Мали за 1:0. В 6-ата минута Дукла вече водеше с 2:0, след като Божич стреля отдалеч и изненада доста неприятно Пламен Илиев. Левски успя да вкара един гол до края на първото полувреме, но попадението на Дъстли Мюлдер не бе зачетено, заради засада. Тимът на Илиан Илиев все пак подобри играта си през втората част и успя да намали резултата в 63-ата минута след страхотна солова акция на Станислав Ангелов. Само две минути по-късно, в 65-ата минута, Базил Де Карвальо се разписа от фаул за крайното 2:2. Томаш Бергер в 77-ата минута пък удари греда за чехите от фаул, но до края на мача двата съперника не успяха да си вкарат и срещата завърши наравно.

Любопитното е, че Дукла се води чешкият ЦСКА, тъй като е отборът на армията. Неофициален дебют със "синия" екип направи холандското крило Гари Родригес, който е шестото и последно ново попълнение на Левски през зимния трансферен прозорец.