Локо излъга Берое с 2:1 пред 2500 зрители

16-02-2013, 18:07

Plovdivutre.bg

Димитър Иванов

Диего и Абушев вкараха за смърфовете, Андонов намали от дузпа

Локо (Пд) излъга Берое с 2:1 в първата си контрола след лагера в Турция. Двубоят се игра на стадион „Пловдив” пред близо 2500 фенове. Това бе общо седма проверка на черно-белите. Диего и Абушев дадоха преднина за домакините през първото полувреме, а юношата на Ботев (Пд) Георги Андонов намали от дузпа четвърт час преди края.

В 19-ата минута Златински изведе Диего сам срещу Акалски и бразилецът хладнокръвно прехвърли вратаря за 1:0.

В 24-ата минута отново Диего открадна една топка почти на корнера и подаде към Маламов. Той нахлу в наказателното поле и можеше да стреля директно, но предпочете да комбинира с Абушев. Връхлитащият нападател засече с крак от границата на пеналта за 2:0.

След почивката Локо отпусна газта, но въпреки това гостите не създадоха чисти положения за гол.

В 74-ата минута Мартин Кавдански събори Венци Христов в наказателното поле и реферът Петър Стоянов отсъди дузпа за Берое. Точен от бялата точка бе Георги Андонов, който фиксира крайното 2:1.

Следващата проверка на Локо е в сряда срещу Любимец от 15,00 часа на стадион „Пловдив”.