Маричанки не дадоха дори гейм на съперничките си

18-02-2013, 14:09

volleymaritza.bg

Петър Боев

Жълто-сините се класираха безапелационно за финалите на държавното първенство при старшата възраст

Отборът на Марица (Пловдив) за девойки старша възраст приключи борбата в Група 2 без загубен гейм и се класира за финалите на националното първенство по волейбол. Момичетата на Иван Радичев спечелиха чисто и последните си две срещи от втория турнир в групата, изигран в залата на Лаута, и завършиха на първото място.

Жълто-сините тотално разгромиха Бургас 07 (Бургас) с 3:0 (25:9, 25:14, 25:7). В мача с основния съперник в групата – Казанлък Волей (Казанлък), интрига имаше само в първия гейм, когато се получиха интересни обрати в резултата. Във втората част на терена имаше само един отбор, а в третата Марица отново имаше инициативата, макар и този път да не успя да натрупа разгромна преднина – 3:0 (25:22, 25:8, 25:20).

Двубоят завърши красиво с два поредни аса на влязлата като резерва Вангелия Рачковска за последните две точки.

В крайното класиране Марица е с актив от 18 точки и 18:0 гейма. Следват Казанлък с 12 точки, Хебър (Пазарджик) с 6 точки и Бургас 07 с -1 точка и без нито един спечелен гейм.