Найденова опука две индийки в първите си мачове на трева

21-02-2013, 18:03

Петър Боев

Пловдивската тенисистка вече е на четвъртфинал, същото стори и Сашо Лазов в Испания

Новата пловдивска надежда в женския тенис - Александрина Найденова, започна ударно първия си турнир на тревна настилка. 20-годишната тенисистка постигна две поредни победи в надпреварата в индийския град Музафарнагар, която е с награден фонд 25 000 долара.

В мач от първия кръг Алекс направо разнищи 17-годишната представителка на домакините Реша Чандак с 6:0, 6:0.

Наказателната акция на поставената под №3 в основната схема пловдивчанка продължи срещу друга индийка - преминалата през квалификациите Нидхи Чулумула (№742). Тук нашето момиче постигна успех в три сета – 6:7(5), 6:2, 6:3. Така Найденова натрупа актив от 14 точки за световната ранглиста, а на четвъртфинала ще се изправи срещу украинката Вероника Капшай (№7 в основната схема).

Александър Лазов също се класира за четвъртфиналите на фючърса с награден фонд 10 000 долара в Мурсия (Испания). Втората ракета на България елиминира водача в основната схема Таро Даниел с 6:4, 7:5.

В същото време пловдивчанката Юлия Стаматова допусна загуба още в първи кръг на турнира в Анталия. Юлия отстъпи с 6:3, 4:6, 3:6 на 16-годишната унгарка Лила Барзо.