Виктория пропусна златен шанс за оставане в Суперлигата

23-02-2013, 21:16

Петър Боев

Пловдивчани паднаха от Арда с 1:3 гейма, очертава се да играят бараж

Виктория Волей (Пд) пропусна златен шанс да си осигури преждевременно място в мъжката Суперлига и през следващия сезон. В първия мач от 16-и кръг оранжевите паднаха от прекия си конкурент за 8-ото място Арда (Кж) с 1:3 (18:25, 22:25, 25:16, 19:25) гейма в зала „Олимпиада”.

По този начин възпитаниците на Николай Желязков се смъкнаха една позиция надолу, и вече са на предпоследното 9-о място с актив от 16 точки. Арда изскочи на 8-мо място със 17 точки.

В оставащите 2 мача до края на редовния сезон тимът от Кърджали домакинства на Марек Юнион Ивкони и гостува на аутсайдера Славия.

В същото време Виктория Волей гостува на втория във временното подреждане КВК Габрово и след това приема Нефтохимик. От Суперлигата директно изпада последният Славия, а тимът, който финишира 9-и, ще играе бараж с втория от Висшата лига.

В зала „Олимпиада” Валентин Димов бе най-резултатен за Арда със 17 точки, докато Розалин Пенчев се завърна след контузия с 19 за Виктория Волей.

За пловдивчани Иван Иванов добави 16 точки, от които 4 от блокада. Кирил Меретев се отчете с 9 точки, а Николай Къртев – със 7.

При жените пък Марица победи трудно шуменския Феникс с 3:2 (21:25, 25:22, 23:25, 25:6, 15:12) гейма като гост. Така жълто-сините приключиха на 4-о място редовния сезон, но все пак запазват шансове в директните плейофи, които ще решат спора за шампионската титла.