Марица се засили към полуфинал след бой над Славия

26-02-2013, 22:45

Петър Боев

Жълто-сините победиха софиянки с 3:1 гейма в първия мач за Купата на България

Марица победи Славия с 3:1 (25:8, 25:16, 24:26, 25:21) гейма в първия мач от Група А на женския турнир по волейбол за Купа България, започнал днес в Казанлък.

Младата надежда Пролетка Иванова попадна в стартовия състав на треньора Иван Петков за мача, а маричанки наложиха тотално надмощие в първия гейм. С великолепна игра на разпределителката Теодора Симеонова и с 6 точки (2 аса, 2 атаки, 2 блокади) от центъра Мира Тодорова, те дръпнаха с огромна разлика, но именно Пролетка заби последните две точки в гейма за 25:9.

Видимо успокоени от разгромния резултат, жълто-сините намалиха темпото, но въпреки това затвориха втория гейм при 25:16.

В третата част се игра точка за точка и след един пропуснат геймбол Славия стигна до 26:24.

Все пак благодарение най-вече на успешните атаки на капитанката Диана Малинова, маричанки не позволиха обрат, а Мира Тодорова - Пастата внимаваше край мрежата, за да сложи топката на пода за крайното 25:21.

Топреализатор на мача стана Диана Малинова с 20 точки, следвана от Мира Тодорова със 17. Илина Монева и Стефани Стефанова направиха по 14 за Славия.