Фалстарт за Ботев – реми срещу Славия

01-03-2013, 17:25

Петър Боев

Виейра и Огнянов бележат за 2:2 на Овча купел

Ботев направи фалстарт на пролетния полусезон и стигна само до 2:2 при гостуването си на Славия. Двубоят на Овча купел бе равностоен и се игра пред близо 1500 фенове от Пловдив. Вандер Виейра и Мариян Огнянов бяха точни за жълто-черните, докато за Славия отбелязаха Галин Иванов и Ливраменто.

Първата възможност за гол създадоха домакините още в 6-ата минута. Антонио Ливраменто центрира от корнер, топката бе свалена с глава от Виктор Генев за Галин Иванов. Звездата на домакините обаче не успя да вкара от два метра.

Три минути по-късно Славия вкара за 1:0. Тодор Янчев напредна и стреля много силно и точно от 20 метра, а вратарят на Ботев Стаховяк се намеси добре и изби. Топката обаче отиде право в Галин Иванов, който този път я прати покрай стража в мрежата.

Отговорът на канарите дойде в 19-ата минута. Бразилецът Вандер Виейра бе намерен на два метра от вратата и прати топката в мрежата на Славия за 1:1. Домакините претендираха, че нападателят на Ботев е бил в положение на засада.

В 23-ата минута бившият вратар на Локо (Пд) Стефано Кунчев спаси Славия от нов гол. Тодор Неделев стреля от близко разстояние, но пловдивчанинът се намеси с отличен рефлекс. В 26-ата минута жълто-черните претендираха за дузпа за игра с ръка на Филип Филипов, но реферът Ахмед Ахмед си замълча.

Малко след това белите пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата. Петър Димитров бе изведен сам срещу вратаря Адам Стаховяк, но изстрелът му профуча покрай гредата.

Шест минути след почивката Ботев стигна до пълен обрат в резултата. Мариян Огнянов бе изведен отляво, преодоля вратаря Кунчев и от много малък ъгъл с левия крак прати топката в мрежата за 1:2.

Радостта на канарите обаче бе само 3 минути. След бърз пробив отдясно на Радослав Димитров – Меси последва центриране и Ливраменто от 5-6 метра засече с глава за окончателното 2:2.

Четвърт час преди края Славия пропусна златния си шанс за победа. Влезлият на смяна Здравко Лазаров шутира отлично с левия крак, но топката срещна гредата зад Стаховяк.

В 81-ата минута пък Тодор Неделев излезе на стрелкова позиция и шутира от границата на пеналта, но Стефано Кунчев за пореден път показа класа и изби.

СТАТИСТИКА

СЛАВИЯ: 32. Кунчев, 20. Р. Димитров, 22. Генев (71 - 14. Сандански), 6. Златков, 5. Янчев, 18. Филипов, 3. Желев (к), 33. Иванов, 88. П. Димитров (55 - 77. Лазаров), 11. Василев, 35. Ливраменто

БОТЕВ (ПД): 1. Стаховяк, 11. Христов, 5. Грънчаров, 7. Огнянов, 71. Галчев, 14. Минев (12 - 26. Енрике), 83. Спрокел, 19. Цветков к, 8. Неделев, 15. Перейра (39 - 16. Иршак), 10. Виейра (64 - 13. Павлов)

СЪДИЯ: Ахмед АХМЕД

Жълти картони: П. Димитров, Генев (Славия); Виейра, Христов, Грънчаров, Цветков, Галчев (Ботев)