Вики Радева втора на турнир по шах в София

04-03-2013, 11:46

Петър Боев

Дарена Сиркова остана с бронз от държавното първенство във Велико Търново

Пловдивчанката Виктория Радева се представи много добре на шахматния турнир по ускорен шах в София, където зае второ място за девойки до 18 години. Надпреварата бе организирана от ШК Левски и бе посветена на 135-ата годишнина на Освобождението на България от османско робство.

В състезанието се пуснаха 57 шахматисти до 18 години, като се игра в 9 кръга.

Победител стана шампионката на България до 16 г. - Деница Драгиева със 7,5 точки. Втори е Румен Николов също със 7,5 точки, а трети е шампионът при 16-годишните Ради Данов със 7 т.

Виктория Радева, която от тази година се състезава за Локомотив (Пд), завърши с актив от 6 точки - 6 победи и 3 загуби, които й гарантираха 8-о място в крайното генерално класиране.

Организаторът на турнира Николай Тодоров показа нагледно как може да се работи с деца, като покани всички желаещи да присъстват 2 пъти седмично до края на годината на безплатни лекции по шах от изявени гросмайстори.

В същото време пловдивчанката Дарена Сиркова от ШК Локомотив 2000 (Пд) приключи на трето място в държавното лично първенство по класически шахмат във Велико Търново. Нашето момиче остана с 5 точки и бе изпреварена от Ани Крумова (ШК Георги Даскалов-Варна) и Цвета Галунова (ШК Марица-Изток-Раднево).