06-03-2013, 19:49

БГНЕС

Sofiautre

Сър Алекс бил длъжен да се яви на пресконференцията

От УЕФА обявиха, че са започнали разследване за действията на сър Алекс Фъргюсън по време на вчерашното дерби между Манчестър Юнайтед и Реал (Мадрид), което "червените дяволи" загубиха с 1:2 и отпаднаха от 1/8-финалите на Шампионската лига с общ резултат 2:3, пише Sportline.bg.

Възпитаниците на сър Алекс контролираха събитията на терена, преди реферът Джунеит Чакър да вземе скандално решение да изгони Нани след единоборство с Арбелоа. Това извади Фъргюсън извън кожата му и той поиска обяснение от четвъртия съдия.

В крайна сметка Реал стигна до обрат и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, а сър Алекс не се появи на пресконференцията след мача. Вместо него, пред медиите застана асистент-мениджърът Майк Филън, който обясни, че опитният шотландец не е в състояние да присъства на пресконференцията. Това обаче е задължително според правилниците на УЕФА и може да доведе до наказание на клуба.