07-03-2013, 20:15

bgathletic.com (архив)

Димитър Иванов

Най-бързата бяла жена видя победата на Марица с 3:0 над Славия

Най-бързата бяла жена в света – Тезджан Наимова, влезе тази вечер в пловдивската зала „Олимпиада”, видя Plovdivutre.bg. Повод за визитата на новата европейска шампионка в спринта на 60 метра не беше тренировка, а волейболен мач.

Тезджан донесе късмет на волейболистките на Марица, които разгромиха съперничките си от Славия с 3:0 (25:10, 25:20, 28:26) гейма.

Двубоят бе първи четвъртфинален плейоф от Националната волейболна лига при жените. Играе се до два успеха от 3 мача, като втората среща е в събота от 16,30 часа в София.

Жълто-сините затвориха първия и втория гейм съответно за 13 и 18 минути, но след това последва отпускане в техните редици.

В третата част гостенките от Славия постоянно водеха в резултата и дори стигнаха до 21:15. Едва тогава маричанки се вдигнаха на щурм и спечелиха мача след инфарктно 28:26 в третата част.

Най-резултатна в зала „Олимпиада” бе капитанката на домакините Диана Малинова, която завърши с 14 точки. Центърът Мира Тодорова – Пастата добави 13, а диагоналът Бояна Андреева се отчете с 11 точки.

Маричанки обаче бяха доста разсеяни при изпълнението на сервис и сбъркаха цели 12 начални удара.