"Синьо" сгромолясване в Пловдив: Ботев - Левски 2:0

09-03-2013, 17:11

Sofiautre

Бобан Грънчаров, Станислав Ангелов и Иван Цветков болезнено приземиха балерините на Илиан Илиев и спукаха синия балон

Истинско "синьо" сгромолясване се случи в съботния следобен на "Колежа" край Бирената фабрика в Пловдив.

"Балерините" на Илиан Илиев, събрани в отбора на Левски, бяха болезнено приземени от практичния домакин Ботев. Селекцията на Станимир Стоилов спечели само с 2:0, но и това се оказа достатъчно болезнено, за шампионските мераци на левскарите.

Фактическите унищожители на "синия" балон станаха Бобан Грънчаров и Иван Цветков, които вкараха головете за Ботев в 29-ата и 64-ата минута и капитанът на столичани Станислав Ангелов. Пелето направи неземна глупост в 60-ата минута.

Тогава с действие, типично за празноглавец, си изкара втори жълт картон и беше изгонен от съдията Станислав Тодоров. А точно в този момент "сините" правеха някакви опити да изравнят играта за първи път в мача.

Капитанът им обаче от раз преряза надеждата за обрат и на избранниците на Илиан Илиев не им остана нищо друго, освен да разберат колко гола ще напълни Ботев в мрежата им. За неразбралите, а и главно за статистиката - крайният резултат е само 2:0.