Локо продължава с чудесата – 2:2 срещу Литекс

09-03-2013, 20:24

Plovdivutre.bg (архив)

Димитър Иванов

Смърфовете имат 5 победи и две ремита в последните си 7 мача

Локо (Пд) продължава да прави чудеса и да изненадва футболните капацитети с играта си. Черно-белите измъкнаха геройско 2:2 като гост на Литекс в мач от 17-ия кръг на „А” група. Така пловдивчани продължават със сериата си от 7 поредни срещи без загуба, като активът в тях е 5 победи и 2 ремита.

Литекс откри резултата още при първата си сериозна опасност. В 8-ата минута Исмаил Иса бе изведен зад гърба на Котев и Кавдански и шутира покрай Господинов за 1:0.

В 17-ата минута Ваюши открадна една топка и навлезе в наказателното поле на Локо, но ударът му отиде във външната страна на мрежата.

В 29-ата минута смърфовете изравниха. Атанасов напредна отляво и след центрирането му Абушев засече с глава за 1:1.

Десет минути по-късно Литекс отново поведе в резултата. Ванжер стреля отдясно, топката се отби в лявата греда и се върна към Георги Миланов, който с мощен изстрел намери мрежата.

През второто полувреме Локо чувствително увеличи оборотите. В 53-ата минута при удар на Диего топката профуча на педя от гредата. На два пъти пловдивчани пробваха да изненадат домакините с изстрели от фаул. Първо Златински шутира в аут, а след това Костадин Марков бе по-точен, но вратарят Пиргов спаси.

Така си стигна до 76-ата минута, когато младокът Симеон Славчев загуби фатално топката след преса от страна на Диего. Бразилецът изскочи сам срещу Пиргов и въпреки рикошета на топката в тялото му тя влезе в мрежата за 2:2.

СТАТИСТИКА:

Литекс – Локо (Пд) 2:2

Голмайстори: 1:0 Иса (8), 1:1 Абушев (29), 2:1 Георги Миланов (38), 2:2 Диего (76)

Литекс: 1.Пиргов, 3.Недялков, 4.Божиков, 6.Славчев (76' 10.Жуниор), 7.Ванжер (60' 27.Цветанов), 9.Иса, 16.Попов, 17.Г.Миланов, 21.Цветков, 33.Бодуров (к), 14.Ваюши

Локо (Пд): 12.Господинов, 3.Валери Георгиев, 6.Котев, 55.Кавдански, 16.Златинов (к), 17.Марков, 28.Атанасов, 23.Даниел Георгиев (46' 7.Диего), 4.Абушев, 9.Мирчев (69'Маламов), 88.Стефанов (81' 19.Садула)

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Иса (Литекс); Марков, Атанасов, Валери Георгиев (Локо)