10-03-2013, 11:48

Lportala.net

Петър Боев

Рефер пусна 2-метрова засада при първия гол на малките канари

Ботев спечели пловдивското дерби срещу Локо при децата, родени през 2000 година. В интересен двубой в село Куртово Конаре малките канари удариха вечния си съперник с 3:2. Така жълто-черните се доближиха на 5 точки разлика от смърфовете.

Ботев е трети в класирането с актив от 40 точки, а Локо – втори с 45 т. Също 45 т., но и мач по-малко, има тимът на Ботев 2002.

В 22-ата минута фрапантна грешка направи тъч-реферът Георги Цонков, който не маркира явна 2-метрова засада, от която се възползва Симеон Дидов и откри резултата – 1:0.

В 46-ата минута Ияд Хамуд изравни, но 10 минути по-късно нелепа детска грешка на вратаря Стефан Дафовски отново даде преднина на канарите – 2:1. Дафовски изпусна топката пред себе си и притичалият Дидов безпроблемно я вкара в мрежата.

Усилията на смърфовете стигнаха за ново изравняване – 2:2, отново чрез Хамуд.

Развръзката дойде в 66-ата минута, когато след центриране от корнер Радостин Коев засече с глава и вкара за крайното 3:2.