Ботев излъга Черноморец в дъжда

15-03-2013, 19:03

Burgasutre

Загубата остави акулите на 7-о място в класирането с 27 точки

Отборът на канарчетата записа много ценна победа над Черноморец с 2:1 на стадион Лазур. Двата отбора изиграха безлично първо полувреме без сериозни опасности пред  двамата вратари. Гостите от Пловдив имаха две по-сериозни опасности пред вратаря Георгиев, но отправените удари не намериха целта.

През второто полувреме двата тима се вкопчиха в битка за всяка педя терен. Гостите обаче се приспособиха по-добре към тежкия терен на стадион Лазур. Резултата откри Виера след страхотен удар от около 25 метра. След гола домакините предадоха инициативата и Ботев  успя да се възползва по най-добрия начин от това. Защитниците на акулите сгрешиха фатално в 66-та минута и опитният нападател на гостите Иван Цветков отбеляза втори гол за 0:2.

След второто попадение темпото спадна, но домакините се активизираха и погледнаха по-смело към вратата на Стаховяк.   Така в 88-та минута младокът Милчо Ангелов със страхотна тупалка намали разликата до 1:2. Черноморец опита още атаки до края, но защитата и вратаря на гостите се справиха с натиска на домакините.

Загубата остави акулите на 7-о място в класирането с 27 точки. В следващия кръг Черноморец гостува на Локомотив (Пловдив).