Нефтохимик 2010 взе мача с Монтана след две продължения

21-03-2013, 10:43

Burgasutre

Олга Дубровина отбеляза решителния кош за победата на нашите в мача

Нефтохимик 2010 успя да се наложи над Монтана след драма и две продължения с 95:93 в спортна зала„Бойчо Брънзов”.  Така момичетата на Петко Маринов  продължават да са едноличен лидер в класирането с 20 победи и 2 загуби.

Отборите си размениха по една силна част през първото полувреме и по една много равностойна през второто, за да се стигне до смяна на водачеството по време на цялата четвърта част. След равенство 76-76 мачът влезе в продължение, което в края си отново не излъчи победител. Стигна се до второ продължение, в което секунди преди края Олга Дубровина отбеляза за Нефтохимик и по този начин оформи крайното 95-93.

За победителките до трипъл дабъл се доближи Олга Дубровина с 20 точки, 16 борби и 9 асистенции. Ашли Гейл добави 22 точки и 11 борби, а с 19 се отличи  Анета Митева.