25-03-2013, 13:28

bgvolleyball.com

Петър Боев

Черно-белите елиминираха Попово след втора поредна победа

Възроденият волейболен тим на Локомотив 1926 (Пд) направи нова крачка към влизане във Висшата лига (второ ниво на родния волейбол). Черно-белите станаха първият отбор, който преодоля четвъртфиналните плейофи и вече е сигурен участник във финалната четворка на „А” група.

Възпитаниците на треньора Валери Чангалов удариха Попово 09 (Попово) с 3:1 (26:28, 20:25, 25:16, 20:25) гейма като гости и по този начин спечелиха серията с 2:0 победи. В първия мач на Лаута Локо постигна чиста победа с 3:0 гейма.

В предстоящата финална четворка ще се играе турнир в един град по системата всеки срещу всеки. Заелият първото място влиза директно във Висшата лига, а класиралият се на второ място играе бараж с предпоследния от втория ни ешелон. Градът домакин ще бъде определен следващата седмица.