26-03-2013, 07:50

БГНЕС

Sofiautre

Родният тенисист с нова загуба от съперник от голямата четворка

Григор Димитров не успя да запише първа победа над тенисист от голямата четворка, след като отстъпи пред британската звезда Анди Мъри в два сета в двубой от трети кръг на Мастърса в Маями.

Третият в света стигна до успех със 7-6, 6-3 срещу българина след един час и 54 минути игра, а мачът сякаш се играе за пореден път.

В първия сет Гришо след два пробива поведе с 5-2, а в следващия гейм не можа да се възползва от сетбол. Подобна бе и ситуацията при последния му двубой с Джокович. Опитният Мъри успя да доведе нещата до тайбрек, който спечели със 7-3.

Във втория сет първата ни ракета значително отстъпваше на съперника си във всички компоненти на играта и шотландецът взе частта с 6-3, записвайки трета победа от три мача срещу нашия талант.

Двамата играха през януари този сезон на финала в Бризбейн и тогава всичко се разигра по сходен начин (7-6, 6-4), а през 2011 г. в Банкок Мъри се наложи с 6-4, 6-4.

Гришо остава в борбата на двойки, където си партнира с Фредерик Нилсен от Дания. Вчера те записаха престижна победа срещу Микаел Льодра и Леандер Паес във втори кръг на турнира и сега им предстои двубой срещу дуета Томи Хаас/Ксавиер Малис.