31-03-2013, 14:57

Plovdivutre.bg (архив)

Петър Боев

"Канарите" с бързи два гола след почивката, Неделев и Огнянов бележат

Без голове завърши първото полувреме на двубоя между Монтана и Ботев. Канарите са подкрепяни от солидна агитка, която е запълнила сектора за гости на стадион „Огоста”.

Мачът през първата част бе сравнително равностоен с леко предимство на Ботев във владеене на топката.

Най-чистото положение за жълто-черните бе в 25-ата минута. Тогава Мариян Огнянов хвърли отличен извеждащ пас към Неделев, който остана сам срещу вратаря Христо Иванов, но с левия крак би в тялото му.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

49 - ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Вандер проби отляво, финтира Дечев, влезе в наказателното поле, от вратарското върна топката назад към Тодор Неделев. Младокът с точен удар вкара за 1:0 в полза на гостите.

52 - ГОООЛ ЗА БОТЕВ! ! Тодор Неделев би силно, Христо Иванов изби встрани от наказателното поле, откъдето Иван Цветков центрира към Мариян Огнянов. Последният отблизо с глава покачи аванса на "канарите".