БГНЕС

Sportline

Червен картон на Онази в 48-ата минута предреши изхода на срещата

Фенербахче прати Лацио по дяволите в Лига Европа.

Италианците паднаха с 0:2 при гостуването на "Шюкрю Сарачоглу" в Истанбул в първия 1/4-финал от турнира, пише Sportline.bg.

Римляните направиха добро първо полурвеме, но не стигнаха до гол. Най-чистото положение за откриване на резултата до почивката обаче беше за домакините. Муса Соу уцели гредата на Маркети още в 4-ата минута на срещата. В третата минута от втората част гостите бяха попарени от червения картон на Онази. Тъмнокожият футболист на Лацио беше предупреден официално за втори път и се наложи да напусне терена. Въпреки числения си превес Фенербахче трудно стигна да гол.

В 79-ата минута "канарчетата" успяха да открият резултата. Пиер Уебо беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Щефан Раду. В добавеното време Дирк Каут удвои. Холандецът беше точен при добавката, след като Маркети изби изстрела на Джанер Еркин от пряк свободен удар.