06-04-2013, 19:05

Plovdivutre.bg, архив

Sportline.bg

Юруков даде преднина на гостите, Окечукво донесе глътка въздух за перничани

Миньор и Локомотив (Пд) не успяха да се победят в много важен мач за домакините от Перник, завършил 1:1. "Чуковете" откраднаха жизнено важната точка в борбата си за оцеляване в "А" група, само 4 минути преди края на срещата.

Изравнителният гол дойде след страхотно изпълнение на резервата Окечукво, който препарира Йордан Господинов с удар от 30 метра. Преди това гостите излязоха напред в резултата с гол на Йордан Юруков в 60-та минута.

Домакините бяха по-активният отбор през първото полувреме, но не успяха да стигнат до преднина. На няколко пъти вратарят на Локомотив Йордан Господинов се намеси решаващо. След почивката гостите заиграха по-добре и логично поведоха с гол на Йордан Юруков след час игра. 15 минути преди края на срещата в игра се появи и спасителят на Миньор, Окечукво. Нападателят първо тресна гредата, а 4 минути преди последния съдийски сигнал успя да изравни.