Бургаския ”Киокушин Спирит" със 17 медала от "Купа Бургас"

08-04-2013, 13:10

Burgasutre

В съревнованието премериха сили 170 състезатели от клубове в страната, практикуващи карате Киокушин

Бургас бе домакин на традиционното Първенство  по карате киокушин "КУПА БУРГАС 2013" за деца от 5 до 14 години, което се състоя в спортна зала "Младост". Турнирът се организира по инициатива на Международната Карате Организация Киокушинкайкан (IKO).

В съревнованието премериха сили 170 състезатели от клубове в страната, практикуващи карате Киокушин, които на официалното откриване бяха приветствани от Веселина Деведжиева - Директор Дирекция "Спорт" към Община Бургас.

Клубът-домакин на Първенството - СК"Киокушин Спирит Бургас, с треньор Световната Шампионка на ката Сенсей Гергана Апостолова, успя да спечели следните призови места сред финалистите: Богомил Костов, Максим Бояджиев, Мартин Мавров и  Магдалена Кьосева заеха първите места.  На вторите места се класираха Александър Папазян, Атиа Андонова, Маринела Христова, Георгий Иваниадзъ, Деница Илиева,  Мартин Тенев и Грета Бояджиева. Константина Политова, Стефани Турманова и Мартин Янков останаха трети, а четвърти - Владимир Стаматов, Георги Балев и Георги Димитров.

На финалистите в състезанието бяха раздадени и специални награди:

- Награда за "НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ" - на Стефан Савов от СК"Карате Киокушинкай" - гр.Ямбол;

- Награда за "НАЙ-ГОЛЯМ БОЕН ДУХ"  - на  Маргарита Йондрова от СК"Ичи Геки - Варна";

- Наградата за "НАЙ-МАЛЪК СЪСТЕЗАТЕЛ" бе връчена на 4-годишния Александър Станев от СК"Киокушин Спирит" - гр.Бургас.

Отборът на Световният Шампион Емил Костов - СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна" защити ОТБОРНАТА КУПА.