Акулите засилиха Миньор към Б група

10-04-2013, 19:13

Пресслужба Черноморец

Burgasutre

Футболистите на Димитър Димитров се наложиха с 1:0 с попадение на Лорис Арно в 3-та минута на двубоя

Отборът на Черноморец изпълни задачата си  да се върне с 3 точки от гостуването си на негостоприемния „Стадион на мира” в Перник. Футболистите на Димитър Димитров се наложиха над местния Миньор с попадение на Лорис Арно в 3-та минута на двубоя.

Домакините опитаха да упражнят натиск и да заличат пасива от един гол, но хаотичните им действия не доведоха до сериозни опасности пред вратата на Стоян Колев. До края на мача играта бе равностойна, като и двата отбора не създадоха реални опасности за гол и промяна на резултата.

Със спечелените три точки акулите се върнаха на 6-то място в класирането, като изпревариха с точка Локо Пловдив. Смърфовете обаче са с мач по-малко.

В следващия кръг Черноморец приема Черно море в морското дерби на А група. Мачът е в неделя от 19 часа на стадион Лазур.