Литекс настига Левски, разгроми Етър с 6:1

10-04-2013, 19:27

Sofiautre

Изцяло българският тим на Стоичков разби изцяло чуждестранния отбор на Даят

Слабакът Етър настъпи лъва по опашката. Тимът от Велико Търново си позволи да открие резултата в Ловеч в мача от 21-ия кръг на "А" група, което отприщи истинска буря в тяхната врата. Ловчанлии разгромиха съперника с 6:1 и със събраните 43 точки приближиха само на 3 пункта от издънилия се в Гоце Делчев Левски. Момчетата на Христо Стоичков изхвърлиха и ЦСКА от Топ 3, поне до утрешното дерби с Лудогорец.

Кастелана откри за Етър в 8-ата минута. Точни за Литекс бяха Грозев, Жуниор, Ванжер, Георги Миланов на два пъти и Томи Костадинов в края. За Грозев и Жуниор попаденията бяха дебютни с оранжевата фланелка.

След този ужасяващ резултат за тях Етър остава на 15-а позиция с едва 16 точки актив.

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

8' Гооол!!! Кастелана шокира Литекс! Бранителят засича с глава центриране от пряк свободен удар и се разписва с плонж във вратата на Илко Пиргов - 1:0.

11' Гоол! Литекс бързо се връща в мача. След изпълнение на корнер Божиков свали топката за Грозев и младокът се разписа от близо - 1:1.

12' Един от двамата българи в състава на Етър - Любомир Любенов, е заменен от Мехмет, след като се контузи.

23' Томи Костадинов подаде към Жуниор, пасът му обаче бе дълъг и Бак улови преди играча на Литекс да поеме топката.

38' Шанс за Литекс - Ваюши центрира отляво, Костадинов стреля с глава пред вратарското поле, но топката премина над гредата

39' Гооол! Бразилецът Жуниор овладя топката в наказателното поле и разстреля вратаря на гостите за 2:1

45' Илия Миланов изведе през центъра Ванжер, който стреля с ляв крак, но Бак изби в корнер

45+1 Георги Миланов центрира от корнер, Ванжер засече и стреля с глава, но над вратата

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ

46' Смяна за Сердар Даят - Шайстел излиза, влиза Хримович

57' Георги Миланов намери Ваюши, той нахлу в наказателното поле и шутира с десен крак. Стражът на Етър обаче спаси. Минута по-късно полякът спаси и шут на Ванжер, като се разтегна и изби в корнер.

61' Сердар Даят подсилва атаката си с пускането на нападателя Сони Карлсон. Той заменя Жак Фей

68' Гооол!!! Ванжер увеличава преднината на Литекс, след като стреля неспасяемо от 12 метра в долния десен ъгъл на Вак - 3:1

70' Смяна за Стоичков - излиза голмайсторът Жуниор, мястото му заема Момчил Цветанов

78' Литекс има тотално превъзходство през второто полувреме, но прави и немалко пропуски. Капитанът на "оранжевите" центрира, Ванжер стреля с глава в ръцете на вратаря на "виолетовите".

81' Смяна за Литекс Никола Колев влиза, Жуниор излиза, малко по-късно Десподов замени Ванжер

85' Гооол!!!Цветков получи топката в центърам напредна, задмина Мехмет и видя връхлитащия Георги Миланов. Той подаде на капитана , който, с левачката, не сгреши и проби долния десен ъгъл на дебютанта за Етър Мариуш Вак - 4:1

87' Гооол!!! Миланов е неудържим! От границата на наказателното поле той шутира и прави резултата 5:1

89' Гооол!!! Томи Костадинов, сам срещу вратаря, стреля силно и резултатът в Ловеч вече е 6:1 в полза на домакините