13-04-2013, 13:45

dobrichutre

dobrich.utre.bg

Добричлията Йордан Петров остана на четвърто място

Републиканско индивидуално първенство по полумаратон се проведе днес в Добрич. При жените стартираха 10 бегачки, а при мъжете – 22 състезатели.

Силвия Дънекова от СКЛА Нови пазар спечели шампионската титла при жените с време 1.20.00 ч.  Първи при мъжете на същата дисциплина стана състезателят на СК Атлет Мездра Йоло Николов, с резултат 1.09.26 ч.

Сребърни медали завоюваха Милка Михайлова от клуб Вирен - Мездра и Шабан Мустафа от СКЛА  Шампион - Сунгурларе. Бронзови медалисти станаха добричлийката Милица Мирчева, която е състезателка на Атлет Мездра и Стоян Тевекелев от Локомотив Дряново.

Най-доброто класиране на състезател от Добрич е това на Йордан Петров от СК Добруджа 99, заемайки четвърта позиция при мъжете.