Моряци развалиха празника на вратар от Ботев

14-04-2013, 12:34

Botevplovdiv.bg

Рожденикът Филип Димитров пусна два гола при загубата с 1:2 на Голямата къща

Ботев загуби с 1:2 от Черно Море в дербито на 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра при доста високи температури на стадион "Пловдив", известен още като Голямата къща.

Още в 3-ата минута "канарчетата" имаха отлична възможност да открият резултата, но Венцислав Гюзелев пропусна сам срещу вратаря на гостите. Последваха равностойни минути, преди в 22-ата минута Боримир Карамфилов да вкара за 1:0 след хубав удар от границата на наказателното поле.

В 36-ата минута варненци изравниха след удар от пряк свободен удар.

През втората част играта бе равностойна, като и двата отбора нямаха особено много шансове за гол. Победното попадение за "зелените" падна 8 минути преди края, когато след центриране от корнер топката бе засечена в мрежата на рожденика Филип Димитров.